Мета проекту:

можливостей для поєднання
навчання та роботи з
сімейними зобов’язаннями

Доповідь про становище дітей в Халіфаті

Quilliam доповідає про становище дітей в ісламській державі в партнерстві з ініціативою Roméo Dallaire Child Soldiers і ЮНЕСКО.
Номан Бенотман, президент Quilliam, говорить: "Це одна з найважчих ситуацій на землі. Діти є ключем до майбутнього. Ідеологічна обробка в ісламській державі починається з народження, і продовжується в школах і навчально-тренувальних таборах. Діти навчаються шаріату, десенсибілізовані до насильства, а також отримують конкретні навички, для того, щоб підхопити прапор джихаду».

Микита Малик, старший науковий співробітник Quilliam, говорить: "31000 жінок вагітні в "халіфаті" і це насправді дуже турбує. Цей звіт заповнює прогалину в наукових дослідженнях щодо дітей в ісламській державі. Вкрай важливо, щоб міжнародне співтовариство зайняло активну позицію, а не реактивний підхід при фокусуванні на цих дітей".

Деякі висновки доповіді свідчать: в даний час 31000 жінок в ісламській державі є вагітними. Діти виховуються в екстремальних умовах від народження. Хлопчики отримують жорстку ісламську державну програму навчання. Малювання, філософія та соціальні предмети знищені. Діти у великій кількості завчають вірші з Корану і отримують «джихадське навчання», яке включає в себе стрільбу, володіння зброєю та бойові мистецтва. Дівчата – «перлини халіфату» –  завуальовані, приховані, привчені до дому, і навчаються лише доглядати за чоловіками. Тривалий вплив і десенсибілізація до насильства впливає на їх фізичне і психологічне благополуччя, як в короткостроковій, так і в довгостроковій перспективі.

З серпня 2015 року по лютий 2016 року, Quilliam задокументовали 254 випадки, коли діти використовувалися в ісламській державній пропаганді в якості терористів-смертників під час бойових дій та в якості катів. Тож, ґрунтуючись на цих випадках, в доповіді пропонується ретельний процес оцінки ситуації для дітей, які повертаються з ісламської держави. Також в доповіді йдеться про:

- створення "Комісії по захисту майбутніх поколінь від радикального насильства» для контролю ефективного моніторингу та реінтеграції дітей в рамках ЄС;

- створення мережі підтримки, яка фінансуються окремими державами, координує громадських фахівців в забезпеченні успішної і стійкої реінтеграції дітей;

- спрощення процедур дередикалізації, які прагнуть вилучити дітей зі способу життя, які вони прийняли, і звернути достатню увагу фізичній і психологічній травмі, викликаній конфліктом;

- побудова процедур повторної освіти, яка націлена на розвінчання авторитету ісламської державної ідеології, і заміну її позитивними альтернативами.
Доктор Шеллі Уітмен, виконавчий директор Ініціативи Даллер, пише: "Roméo Dallaire Child Soldiers пишається партнерством з Фондом Quilliam щодо створення цього звіту».

«Ця доповідь є цінним внеском в розуміння складного середовища для дітей, що ростуть та виховуються в умовах конфлікту. В кінцевому рахунку, ця доповідь є шляхом вперед, включаючи чіткі і відчутні політичні рекомендації» – говорить Марк Бреннан, професор кафедри ЮНЕСКО зі співтовариства, керівництва та розвитку молоді.

Для запитів засобів масової інформації, будь ласка, пишіть Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. або телефонуйте 0207 182 7283.

Прес-реліз (мовою оригіналу).

З оригіналом документа можна ознайомитися тут: Доповідь про становище дітей в Халіфаті.