Мета проекту:

Відпрацювання кращих
практик збалансованого
поєднання молодими
матерями-студентками
навчання з сімейними
зобов’язаннями на базі
дослідницького майданчику
Сумського державного
університету

Поширення кращих практик 
рівних можливостей для
здобуття професії молодими
матерями-студентками в
середовищі адміністрації
вищих навчальних закладів
всієї України

Напрацювання та надання
пропозицій до розробки
державної політики щодо
гендерно-справедливих
можливостей для поєднання
навчання та роботи з
сімейними зобов’язаннями

Центр підтримки сім’ї СумДУ долучився до фестивалю «Арт-мама»

Leleka

12 лютого на базі Конгрес-центру Сумського державного університету відбувся фестиваль «Арт-мама», в якому сумські майстрині (а за сумісництвом – мами), представили свої роботи. Це були іграшки, прикраси, картини, домашня випічка і багато інших виробів із різноманітних матеріалів.

 

Представництво центру підтримки сім’ї «Студентський лелека» Сумського державного університету також не залишилось осторонь цього свята, запропонувавши  майстер-класи з виготовлення святкових валентинок та різноманітних поробок з паперу. Діти із задоволенням освоювали мистецтво орігамі та з великим захопленням виготовляли вітальні листівки для своїх рідних.

Святковий настрій заходу також допомагали створювати художні номери сумських дитячих колективів Сумського обласного центру позашкільної освіти та АРТ-студії Альони Соловйової, яких щиросердно запросила організаторка свята Ніна Чернявська.

Фестиваль «Арт-мама» вже сміливо можна вважати традиційним у нашому місті, адже він відбувається п’ятий рік поспіль. Щоразу  фестиваль залучає все більше число шанувальників та шанувальниць, адже тема сім’ї, сімейного затишку та родинного тепла завжди залишатиметься важливою для людини.

В цьому році до участі у фестивалі запросили студентство сумських вишів. Влаштовані ними студентські дебати були присвячені обговоренню ролі соціального працівника в Україні. У ході дебатів студентам була запропонована теза, що “у майбутньому професія соціального працівника не буде затребуваною”. Під час запеклих дебатів команди проявили високий рівень володіння матеріалом, у тому числі конкретними даними про стан соціального захисту населення в Сумській області та Україні загалом.

Урядові команди аргументували відсутність затребуваності професії соціального працівника виходячи з економічної ситуації в державі, а також можливістю віртуалізації процесу соціальної допомоги. Однак опозиція доречно зауважила, що у майбутньому попит на соціальних працівників буде зростати у зв’язку з кризовими явищами в українському суспільстві. На аргумент про віртуалізацію був висунутий контраргумент – розвиток інформаційно-комунікаційних технологій не зможе замінити особистий контакт між людьми. Загалом, дебатери зійшлися на актуальності професії соціального працівника та нагальній її необхідності в майбутньому.