Мета проекту:

навчання та роботи з
сімейними зобов’язаннями

Відвідування делегації ОБСЄ

20 вересня ГО "Інтелект Сумщини" та Гендерний ресурсний центр СумДУ відвідала спостерігач від ОБСЄ (спеціальна моніторингова місія в Україні) пані Маргарита Васкез. Організація, яку представляє пані Маргарита, вже впродовж 4-х років працює в України, сприяючи зниженню напруги і встановленню миру, стабільності і безпеки. 29 травня 2014 року за указом президента (1282- VII) було підписано Меморандум, який дозволяє Спеціальній Моніторинговій Місії ОБСЄ працювати на всій території України.

Наша громадська організація презентувала пані Маргариті результати нашої діяльності в рамках проекту "Голос жінки має силу". ЇЇ дуже зацікавив підхід у висвітленні гендерних питань через блоги та художня виставка на тему "Мир. Жінки. Безпека", яка планується на початку жовтня.

Метою проведення зустрічі було обговорення ситуації із забезпечення можливостей для жінок і чоловіків у всіх їх різноманітті скористатися своїми правами і свободами у рівній мірі. Отже, маючи спільні погляди зі спеціальною моніторинговою місією ОБСЄ щодо потреби формування толерантності у сучасному світі, постійного наголосу на повазі до прав людини, було обговорено питання співпраці у заходах, спрямованих на недопущення порушень прав і свобод громадян, вразливих груп населення тощо.

За підсумками робочої зустрічі було досягнуто домовленості про подальші спільні ініціативи щодо забезпечення рівних прав і можливостей для жінок і чоловіків у всіх їх різноманітті, зокрема, публічні лекції та інформаційні кампанії.

В Сумській області наразі триває низка зустрічей пані Маргарити з обласною та місцевою владою, з представництвом навчальних закладів та недержавних організацій