Відзначаємо День матері

 

12 травня 2019 року у дитячому парку "Казка" проводився щорічний фестиваль "Арт-фемелі". Працівники Центру підтримки сім’ї СумДУ та студенти кафедри ППСТ  проводили ряд цікавих майстер-класів з арт-терапії ( парне малювання за технікою "Акварель по-мокрому", аплікація кольоровою манкою, створення малюнку "Батьки очима дітей") для дітей та їх батьків. Радості і захопленню дітей не було межі! Батьки теж активно долучалися до заходів фестивалю, відкриваючи для себе невичерпні можливості арт-терапії у взаємодії з дітьми. 

В Україні офіційно затвердили День батька

На засіданні 8 травня кабмін схвалив указ президента «Про День батька», згідно з яким, у третю неділю червня кожного року в Україні святкуватиметься День батька.

Детальніше за посиланням

Президент підписав новий закон про соціальні послуги

22 квітня 2019 року президент України Петро Порошенко підписав Закон про соціальні послуги № 4607. Законом передбачено розширення повноважень місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування з питань організації надання соціальних послуг. 

Детальніше за посиланням

Марина Порошенко відвідала Сумський державний університет

14 березня в рамках робочої поїздки на Сумщину Дружина Президента України завітала до СумДУ та поспілкувалась зі студентами і співробітниками університету.

Зокрема, Марина Порошенко відвідала бібліотеку нашого вишу, переглянула презентації новітніх наукових розробок, поспілкувалась зі студентами-спортсменами – переможцями та призерами змагань вітчизняного та міжнародного рівнів, долучилась до роботи творчої майстерні зі створення соціальної реклами, разом зі студентами  спеціальностей «Соціальна робота», «Психологія» та «Журналістика».

Крім цього, знайомлячись із можливостями, які СумДУ надає для самореалізації студентів, Марина Порошенко завітала до Центру підтримки сім’ї "Студентський лелека" та оглянула кімнату по догляду за дітьми, де дізналася про роботу фахівців Центру та познайомилася з маленькими відвідувачами. 

Міністр соціальної політики України розповів про нові послуги стосовно догляду за дитиною

Міністр соціальної політики Андрій Рева розповів про появу в Україні у січні 2019 року муніципальних нянь, які доглядатимуть дітей віком до трьох років у родинах, де батьки замість декрету йдуть на роботу.

Детальніше за посиланням

Національна дитяча "гаряча лінія" з питань протидії булінгу

Булінг (цькування) може мати різни форми та може проявлятися в різних ситуаціях.

Якщо у вас виникли питання або ви потребуєте підтримки і поради з питань протидії булінгу, зверніться за консультацією на Національну дитячу "гарячу" лінію:
0 800 500 225 (зі стаціонарних телефонів або 1116 111 (з мобільних).

Дзвінки безкоштовні та конфіденційні.

Детальніше за посиланням

Вітаємо з Міжнародним днем захисту дітей!

   Дитинство - чудова пора сподівань, сміливих мрій та безмежних можливостей для творчості.
 У перший літній день в Україні, як і у всьому світі, відзначають Міжнародний день захисту дітей. Це прекрасне свято радості та одвічної надії. Водночас це й свято тих, хто завжди поруч з дітьми, хто піклується про них і допомагає пізнавати цей неймовірний світ. Тож, дорогі юні друзі, мами і тата вітаємо вас з теплим та прекрасним святом.

 Діти – наш найдорожчий скарб, наша радість і наше майбутнє. Нехай вони будуть здоровими, радісними та щасливими.
Закликаємо усіх сьогодні й кожного наступного дня зігрівати теплом і любов'ю кожне дитяче серце і дарувати свою безцінну увагу нашим чудовим дітям!

Жінки та чоловіки на керівних посадах в Україні: відкриті дані ЄДРПОУ

 Україні завдяки суттєвому прогресу у сфері відкриття державних даних масив Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців (ФОП) та громадських формувань (ЄДРПОУ) є доступним у форматі відкритих даних. Статистичний аналіз на основі даних ЄДРПОУ дозволяє зробити певні висновки щодо гендерного розподілу керівників підприємств та організацій, а також приватних підприємців, і заповнити у такий спосіб певні прогалини в статистиці. Це дослідження є спробою поглянути на тенденції лідерства чоловіків і жінок у офіційно зареєстрованих установах, організаціях та підприємствах, у тому числі у розрізі галузей та видів діяльності (за Класифікацією видів економічної діяльності КВЕД-2010), а також регіонів, типів населених пунктів. Окрім висновків щодо чоловіків і жінок на керівних позиціях, дослідження також демонструє можливості роботи з відкрити даними, що оприлюднюються державою, для громадських організацій, бізнес-асоціацій та, власне, самих органів влади.

Детальніше за посиланням

День матері в Україні

У календарі свят для мам визначений особливий день, який святкується в Україні у другу неділю травня. Офіційне державне свято - День матері, встановлене в 1999 році. Святкування стало популярною і доброю сімейною традицією.

Готуємось до школи разом!

Як і було заплановано, починаючи з 1 лютого 2018 року, на базі Центру підтримки сім’ї  СумДУ «Студентський лелека» було розпочато проведення розвиваючих занять з комплексної підготовки дітей 5-6- річного віку до навчання в школі.