Розпочато гендерний аудит вищих навчальних закладів України

Leleka

18-20 лютого на базі Сумського державного університету відбувся семінар «Гендерний аудит ВНЗ як інструмент реалізації політики рівних прав та можливостей жінок та чоловіків в освітній сфері». Експертна зустріч зібрала представниць та представників 16 ВНЗ України, в яких функціонують осередки гендерної освіти. На семінарі було обговорено актуальні питання реформування вищої освіти в Україні, включення гендерного компоненту в цей процес, роль у цьому осередків гендерної освіти ВНЗ, а також було опрацьовано методологію гендерного аудиту ВНЗ як інструменту вдосконалення політики рівних можливостей у вищий школі.

З 2015 року гендерний ресурсний центр СумДУ координує діяльність Всеукраїнської мережі осередків гендерної освіти ВНЗ. Мережа була створена у 2012 році і нині нараховує більше 30 осередків у різних містах України. Мета діяльності Мережі – об’єднання зусиль гендерних експертів та експерток для сталого впровадження принципів гендерної рівності в освіту.

Семінар відбувся у партнерстві з Представництвом фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні. Між представництвом фонду та СумДУ, як координаційним центром Всеукраїнської мережі осередків гендерної освіти, було підписано угоду про співпрацю.

Як зазначає керівниця гендерного ресурсного центру СумДУ, Ніна Світайло, 2015-й рік Мережею оголошено як рік гендерного аудиту. «Гендерний аудит ВНЗ є унікальною методикою, яка спрямована не лише на з’ясування стану дотримання гендерної рівності в університетському середовищі, а й на підвищення гендерної обізнаності всієї університетської спільноти та створення рівних можливостей для самореалізації жінок та чоловіків як серед студентства, так і серед викладачів/викладачок та співробітників/співробітниць», - зауважила Ніна Світайло.

Ознайомитись з пакетом напрацьованих документів (інструментарію), необхідних для проведення процедури гендерного аудиту, можна тут:

Анкета

Анкета для аналізу

Проблеми, шляхи вирішення, комунікації

Результати гендерного аудиту

Результати семінару

Ознайомитись з повним звітом за результатами семінару можна тут