Мета проекту:

Відпрацювання кращих
практик збалансованого
поєднання молодими
матерями-студентками
навчання з сімейними
зобов’язаннями на базі
дослідницького майданчику
Сумського державного
університету

Поширення кращих практик 
рівних можливостей для
здобуття професії молодими
матерями-студентками в
середовищі адміністрації
вищих навчальних закладів
всієї України

Напрацювання та надання
пропозицій до розробки
державної політики щодо
гендерно-справедливих
можливостей для поєднання
навчання та роботи з
сімейними зобов’язаннями

ФН ООН провів соціально-розважальну акцію, присвячену питанню гендерної рівності

Leleka

11 березня 2017 – Фонд народонаселення ООН провів соціально-розважальну акцію в рамках інформаційної кампанії «Щастя у чотири рики».

У сучасному світі і чоловіки, і жінки мають право на успішну кар’єру і професійну реалізацію, і так само, обоє мають дбати про свою родину. Метою акції ФН ООН було донести важливість побудови відносин на взаємоповазі та підтримці: чоловіки вчилися заплітати коси своїм донечкам, а жінки могли спробувати себе у ролі бізнес леді.

 «Ми звикли думати про те, що жінки вже народжені мамами. Але і жінки і чоловіки народжені однаковими і обоє вчаться бути гарними батьками. Ми маємо про це пам’ятати», – зазначив Представник Фонду народонаселення Каспар Пік, розповідаючи про рік своєї декретної відпустки.

Кампанія ФН ООН «Щастя в 4 руки» триває за підтримки Міністерства соціальної політики України. Вона покликана привернути увагу до проблеми нерівномірного розподілу обов’язків у сім’ї та запропонувати жінкам і чоловікам нові моделі поведінки у родині.

За даними Державної служби статистики майже кожне друге українське подружжя розлучається. До цього призводить цілий комплекс причин і саме через розбіжності у поглядах на сімейні ролі та обов’язки виникає більшість суперечок.

Переважна більшість українських жінок працюють на рівні із чоловіками, однак більша частина домашньої роботи в Україні досі припадає на жінок. Як наслідок, жінкам набагато важче реалізувати себе у професійній діяльності.

 

Примітки для редакторів:

За статистикою Фонду: 61% шлюбів в Україні закінчуються розлученням через нерівномірний розподіл обов’язків у родині.

Саме вкорінені гендерні стереотипи є передумовою та глибинною причиною різних проявів нерівності в суспільстві, таких як гендерна нерівність, дискримінація та насильство за гендерною ознакою.

У вересні 2015 року Київський міжнародний інститут соціології провів дослідження, яке показало, що майже половина (49,3%) українок бажають справедливості у розподілі хатньої роботи.