Мета проекту:

Відпрацювання кращих
практик збалансованого
поєднання молодими
матерями-студентками
навчання з сімейними
зобов’язаннями на базі
дослідницького майданчику
Сумського державного
університету

Поширення кращих практик 
рівних можливостей для
здобуття професії молодими
матерями-студентками в
середовищі адміністрації
вищих навчальних закладів
всієї України

Напрацювання та надання
пропозицій до розробки
державної політики щодо
гендерно-справедливих
можливостей для поєднання
навчання та роботи з
сімейними зобов’язаннями

Сумський державний університет долучився до проекту з подолання насильства щодо дітей

Leleka

18-21 квітня команда Гендерного ресурсного центру СумДУ взяла участь у тренінгу для тренерів, долучившись до всеукраїнського 5-ирічного проекту з організації роботи з розв’язання проблеми насильства в школі (у тому числі гендерно-обумовленого)[1].

 Проект передбачає роботу з подолання насильства через відповідне управління діяльності школи. Мета проекту полягає у тому, щоб допомогти педагогічному колективу набути необхідні знання і навички для ефективної роботи щодо попередження насильства. Адже попри те, що будь-які прояви насильства щодо дітей заборонені законодавством України, діти продовжують потерпати від різноманітних проявів насильства. Згідно досліджень правозахисників, школа продовжує залишатись місцем, де діти не лише регулярно зазнають насильства, а й не отримують допомоги в цій ситуації. Водночас, той факт, що випадки насильства щодо дітей все частіше викликають суспільний резонанс, свідчить про зміну ставлення громадськості до цієї проблеми.

Проект привертає увагу до того, що школа відіграє важливу роль у справі захисту дітей від насильства – зокрема, дорослі, які працюють у школі, зобов’язані створювати безпечні умови, які сприяють повазі до гідності дітей та їхньому розвитку. Гендерний аспект у проблемі насильства у шкільному віці полягає у тому, що діти по-різному потерпають від тих чи інших форм насильства в залежності від статі, а також по-різному реагують на цю проблему. Відтепер дослідженням гендерних особливостей насильства, а також пошуком і втіленням ефективних інтервенцій впродовж реалізації проекту буде займатись й Гендерний ресурсний центр СумДУ.         

«Попереду у проекті - відбір вмотивованих до змін шкіл Сумщини, а також підготовча робота з тренерками, але вже зараз наявне головне – готовність команди Гендерного ресурсного центру проваджувати у життя зміни, які найближчим часом очікуються у сфері освіти», - говорить одна з тренерок проекту Юлія Савельєва.  



[1] Проект реалізується ВГО «Жіночий консорціум України» за підтримки Save the Children у партнерстві з командою Гендерного ресурсного центру СумДУ