Мета проекту:

Відпрацювання кращих
практик збалансованого
поєднання молодими
матерями-студентками
навчання з сімейними
зобов’язаннями на базі
дослідницького майданчику
Сумського державного
університету

Поширення кращих практик 
рівних можливостей для
здобуття професії молодими
матерями-студентками в
середовищі адміністрації
вищих навчальних закладів
всієї України

Напрацювання та надання
пропозицій до розробки
державної політики щодо
гендерно-справедливих
можливостей для поєднання
навчання та роботи з
сімейними зобов’язаннями

СУМСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ВЗЯВ УЧАСТЬ У ВСТАНОВЛЕННІ РЕКОРДУ УКРАЇНИ

5 березня Гендерний ресурсний центр СумДУ долучився до всеукраїнського онлайн-марафону “Час жіночого лідерства”, який став найдовшим безперервним онлайн-марафоном щодо гендерної політики, внесеним у Книгу рекордів України.

Марафон, який об’єднав близько 400 жінок-лідерок з усіх областей України, став дискусійним майданчиком щодо викликів, які стоять нині перед жінками-лідерками з усіх регіонів України. Говорили про перспективи консолідації зусиль політикинь, громадянського суспільства та влади у боротьбі з гендерною дискримінацією та сексизмом, про пошук необхідних інструментів для захисту та реалізації політичних прав жінок. Учасниці марафону спробували дати відповіді на питання, у чому є переваги жіночого лідерства в час кризи і чому саме зараз воно так необхідне не лише Україні, а й всьому світу. Участь у заході взяли експертки, народні депутатки, міністерки, лідерки громадської думки, серед яких - Олена Кондратюк, заступниця голови ВР України, Ольга Стефанішина, віцепрем’єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України, Еміне Джапарова, перша заступниця міністра закордонних справ України, Інна Совсун, народна депутатка України, Олена Єна, директорка програми «Жінки-лідерки» Національного демократичного інституту.  

Сумський державний університет впродовж останніх років активно займається просуванням ідей гендерної рівності – через читання відповідних навчальних курсів та розбудову власної гендерної політики, у тому числі на підтримку професійної самореалізації жінок.

Організатори марафону – Громадська експертна рада з гендерних питань при МФО “Рівні можливості” у Верховній Раді України спільно з Інститутом розвитку регіональної преси.