Мета проекту:

Відпрацювання кращих
практик збалансованого
поєднання молодими
матерями-студентками
навчання з сімейними
зобов’язаннями на базі
дослідницького майданчику
Сумського державного
університету

Поширення кращих практик 
рівних можливостей для
здобуття професії молодими
матерями-студентками в
середовищі адміністрації
вищих навчальних закладів
всієї України

Напрацювання та надання
пропозицій до розробки
державної політики щодо
гендерно-справедливих
можливостей для поєднання
навчання та роботи з
сімейними зобов’язаннями

Викладачки СумДУ пройшли навчання в Гендерній медіашколі

Викладачки СумДУ Олена Сушкова, Інна Сипченко, Інна Гаврилюк та Юлія Коваль взяли участь у роботі VIII Гендерної медіашколи. Захід проходив з 17 до 19 вересня у Києві.

 

Гендерна медіашкола працювала в межах проєкту «Гендерночутливий простір сучасної журналістики», що реалізовується Волинським прес-клубом у партнерстві з Гендерним центром, Незалежною громадською мережею прес-клубів України та за підтримки «Медійної програми в Україні», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) і виконується міжнародною організацією Internews. Метою проєкту стало ознайомлення викладачок і викладачів спеціальності «Журналістика» з основами гендерної тематики. Загалом медіашкола зібрала близько 20 учасників із різних куточків України.

Протягом трьох інтенсивних днів навчання слухачі школи не лише ознайомилися з поняттями гендеру та гендерної рівності, але й проаналізували гендерні стереотипи та сексизм у медіа й рекламі, визначали шляхи попередження та протидії цим явищам. Важливою темою стало використання коректної лексики у гендерночутливому контенті, а також правильне утворення фемінітивів в українській мові. Крім того, учасники обговорили гендернозумовлене насильство і його вплив на функціонування сучасного суспільства.

Своїми враженнями від проєкту поділилася асистентка кафедри журналістики та філології Юлія Коваль:

– Участь у медіашколі стала для мене чудовою можливістю поглибити знання із зазначеної проблеми. Усі питання, що розглядалися на заняттях, є актуальними, зокрема для медійників, адже вони працюють із громадською думкою, формують інформаційне сьогодення. Виступи спікерок надихнули на створення власних проєктів із гедерночутливої тематики, що будуть корисними у викладацькій роботі.

За результатами навчання учасники отримали сертифікати, а також можливість співпраці із організаторами та спікерками заходу в подальшій освітній та науковій діяльності.

Викладачі факультету ІФСК СумДУ активно розвиваються, про що свідчить постійна участь у різноманітних школах, семінарах, тренінгах. Саме завдяки такому невпинному розвитку викладачів факультет крокує в ногу з часом, а студенти отримують найактуальніші знання з кожної навчальної дисципліни.