День матері в Україні

У календарі свят для мам визначений особливий день, який святкується в Україні у другу неділю травня. Офіційне державне свято - День матері, встановлене в 1999 році. Святкування стало популярною і доброю сімейною традицією.

У багатьох країнах світу відзначають День матері 13 травня. В Україні - цей день відзначається в другу неділю травня відповідно до Указу Президента України від 10 травня 1999 року № 489/99.
Історія свята така: у 1908 році молода американка Анна Джервіс з Філадельфії виступила з ініціативою вшановування матерів у пам’ять про свою матір, яка передчасно померла. Анна писала листи до державних установ, законодавчих органів, видатних осіб із пропозицією один день у році присвятити вшануванню матерів.
Її старання увінчалися успіхом - у 1910 році штат Вірджинія перший визнав День матері як офіційне свято. Хоча по суті це - свято вічності: з покоління в покоління для кожного мама – найближча людина.
Безумовно, День матері - це одне з самих зворушливих свят, тому що кожен з дитинства береже у душі єдиний і неповторний образ - образ своєї мами, яка все зрозуміє, пробачить, пожаліє і буде самовіддано любити незважаючи ні на що. Щасливі діти ростуть у дружній родині й під опікою щасливої матері.
У цей день ми від усієї душі вітаємо дорогих мам з їх святом. Хай світлом і добром відгукуються в душах дітей ваші нескінченні турботи, терпіння, любов і відданість.