Мета проекту:

Відпрацювання кращих
практик збалансованого
поєднання молодими
матерями-студентками
навчання з сімейними
зобов’язаннями на базі
дослідницького майданчику
Сумського державного
університету

Поширення кращих практик 
рівних можливостей для
здобуття професії молодими
матерями-студентками в
середовищі адміністрації
вищих навчальних закладів
всієї України

Напрацювання та надання
пропозицій до розробки
державної політики щодо
гендерно-справедливих
можливостей для поєднання
навчання та роботи з
сімейними зобов’язаннями

В СумДУ обговорили актуальні питання розбудови системи захисту постраждалих від домашнього насильства на Сумщині

Гендерний ресурсний центр СумДУ долучився до важливого процесу створення в нашій області системи захисту постраждалих від домашнього насильства.

За круглим столом, присвяченим цьому питанню, 9 липня 2021 р. зібрались - Сумська обласна державна адміністрація, депутатки Сумської обласної ради, експерти/-тки міжнародних організацій (зокрема, Фонду народонаселення ООН, Health Rights International, Міжнародного благодійного фонду "Українська фундація громадського здоров'я"), представництво Тростянецької міської ради, експертки у сфері роботи з постраждалими від домашнього насильства з Полтавщини, жінки громадські активістки, науковиці. Представлена ситуація з домашнім насильством на Сумщині зокрема та в Україні в цілому не лише привернула увагу учасниць/-ків до потреби активних дій з боку всіх зацікавлених сторін задля подолання озвученої проблеми, а й дозволила побачити достатньо багато можливостей для реалізації відповідних ініціатив. Особливо, коли йдеться про колективний вплив на розбудову безпечного та чутливого простору для жінок та дівчат.

Наразі в Україні вже напрацьовано досвід, який є корисним для Сумщини, що лише починає працювати над власною системою протидії домашньому насильству. Зокрема, для цього на нашу область спрямовуються ресурси в межах Державної соціальної програми запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі на період до 2025 року. Але, звичайно, ця діяльність передбачає пошук додаткових джерел підтримки, активізації та включення широкого кола стейкхолдерів. Гендерний ресурсний центр вже традиційно долучається до інформаційних кампаній, спрямованих на протидію насильству, тому не залишається осторонь розпочатого масштабного руху в цьому напрямку, пропонуючи свою експертну консультаційну підтримку, комунікаційні можливості та досвід.