Мета проекту:
Відпрацювання кращих
практик збалансованого
поєднання молодими
матерями-студентками
навчання з сімейними
зобов’язаннями на базі
дослідницького майданчику
Сумського державного
університету
Поширення кращих практик
рівних можливостей для
здобуття професії молодими
матерями-студентками в
середовищі адміністрації
вищих навчальних закладів
всієї України
Напрацювання та надання
пропозицій до розробки
державної політики щодо
гендерно-справедливих
можливостей для поєднання
навчання та роботи з
сімейними зобов’язаннями
Викладачка кафедри долучилася до п’ятого Українського жіночого конгресу
15-16 вересня в Києві відбувся черговий Український жіночий конгрес. На конгресі обговорили здобутки і виклики у сфері гендерної рівності в нашій країні.
Український жіночий конгрес є постійнодіючою публічною платформою, яка формує порядок денний з гендерної політики для Верховної Ради України, Уряду, місцевих громад, приватного та громадського секторів та медіа-спільноти. Цьогоріч учасниці та учасники конгресу отримали можливість з перших вуст почути про останні дослідження, сучасні тенденції розвитку гендерної політики в Україні та світі.
Як розбудовувати дружні до сім’ї заклади, чи можливо подолання дискримінації та сексизму на місцевому рівні, яким чином залучати молодь до гендерних перетворень в країні - відповіді на ці та інші питання намагалися віднайти на п’ятому Українському жіночому конгресі. Реформи в нашій країні сприяють тому, що суспільство все більше звертає увагу на створення рівних можливостей у різних сферах життєдіяльності. Вже є запит на те, щоб жінки були належно представлені у політиці, щоб чоловіки і жінки мали рівну відповідальність за сімейні обов’язки.
Спікерки та спікери конгресу, звичайно, говорили й про виклики, з якими доводиться мати справу, адже нелегко позбутися гендерних стереотипів, які стримують навіть активних жінок від участі у політиці. Поряд з цим своїми діями вони доводять, що володіють достатніми компетентностями та, що важливо, користуються повагою у своїх громадах.
ГО «Інтелект Сумщини» впродовж вже кількох років поспіль реалізує гендерно чутливі проєкти, залучаючись до проведення досліджень, формування гендерної політики на місцевому рівні. Все це дозволяє наближати перспективи встановлення фактичної гендерної рівності у нас в області, адже політика формується і реалізується на місцях, в інтересах різних груп жінок і чоловіків – мешканців і мешканок регіону.