Вітаємо з Міжнародним днем захисту прав жінок

Leleka

Рівність для жінок - прогрес для всіх

Щороку 8 березня відзначається Міжнародний жіночий день, який спочатку називали Міжнародним днем жінок-робітниць. Розпочавшись як політична акція, в країнах колишнього радянського блоку цей день на якийсь час втратив своє політичне забарвлення і перетворився на привід для висловлення чоловіками своєї любові до жінок та став чимось схожим на суміш Дня матері та Дня святого Валентина.

Але наразі хотілось би повернути його до теми політичних прав і прав людини, а також дати можливість через відзначення цієї дати підвищити політичну і соціальну обізнаність про захист прав жінок у всьому світі.

16 грудня 1977 року Генеральна Асамблея ООН у своїй резолюції 32/142 закликала всі держави проголосити у відповідності до їхніх історичних і національних традицій будь-який день року Міжнародним днем прав жінок і миру, створювати сприятливі умови для викорінення дискримінації жінок і для їхнього повного й рівноправного залучення до соціального розвитку. Це рішення ухвалили після закінчення Міжнародного року жінки (1975) і Десятиріччя жінок ООН (1976-1985), які раніше були проголошені Генеральною Асамблеєю.

Темою Міжнародного жіночого дня 2014 року ООН визначив: «Рівність для жінок як прогрес для всіх».

Послання Генерального секретаря ООН на 2014 рік

У цей Міжнародний жіночий день ми підкреслюємо важливість досягнення рівності жінок і дівчаток не лише тому, що це питання справедливості та основних прав людини, а й тому, що від цього залежить прогрес в багатьох інших сферах життя.

Країни, в яких дотримуються гендерної рівності, мають краще економічне становище. Компанії з більшою кількістю жінок-лідерів працюють краще. Мирні угоди за участю жінок більш довговічні. Країни, в парламентах яких велика кількість жінок, мають краще законодавство, що стосується ключових соціальних питань, таких, як охорона здоров'я, освіта, боротьба з дискримінацією та підтримка дітей.

Тож, цілком очевидно: рівність жінок означає прогрес для всіх.

Ця проста істина повинна бути в центрі уваги, якщо ми працюємо на прискорення прогресу у досягненні Цілей розвитку тисячоліття до наступного року та на формування порядку денного на період після 2015 року.

Важливі успіхи були досягнуті в області доступу до початкової освіти для дівчаток і політичного представництва жінок. Але прогрес залишається занадто повільним і нерівномірним.

Дівчатка продовжують народжуватись у світі, в якому стикаються з нерівністю та дискримінацією, незалежно від того, де живуть їхні матері. У нас є спільне зобов'язання забезпечити право жінки на життя, вільне від насильства, яке зачіпає одну з трьох жінок у всьому світі; на рівну оплату за рівну працю; на свободу від дискримінації, яка перешкоджає участі жінки в економіці; на можливість приймати рішення, які стосуються її життя, та вирішувати, коли і скільки вона буде народжувати дітей.

Мені хотілось би повідомити кожній дівчинці та жінці на планеті: реалізація прав людини та рівноправ’я не є мрією, це - обов'язок урядів, Організації Об'єднаних Націй і кожної людини.

У мене також є повідомлення для моїх колег - чоловіків і хлопчиків: відігравайте свою роль. Ми всі маємо переваги від того, що жінки і дівчата - наші мами, сестри, друзі та колеги - можуть повністю розкрити свій потенціал.

Давайте разом працювати на реалізацію прав жінок, розширення прав і можливостей та гендерну рівність, оскільки ми прагнемо подолати бідність та сприяти сталому розвитку. Рівність для жінок - це прогрес для всіх!

Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун

 

Команда проекту поділяє погляди та ідеї ООН та Пaн Гі Муна,та бажає миру і благополуччя всім жінкам!