Мета проекту:

Відпрацювання кращих
практик збалансованого
поєднання молодими
матерями-студентками
навчання з сімейними
зобов’язаннями на базі
дослідницького майданчику
Сумського державного
університету

Поширення кращих практик 
рівних можливостей для
здобуття професії молодими
матерями-студентками в
середовищі адміністрації
вищих навчальних закладів
всієї України

Напрацювання та надання
пропозицій до розробки
державної політики щодо
гендерно-справедливих
можливостей для поєднання
навчання та роботи з
сімейними зобов’язаннями

Центр підтримки сім’ї СумДУ як успішний приклад втілення гендерної політики на місцях

Leleka

             Представниця гендерного центру СумДУ, Юлія Савельєва, взяла участь у семінарі, організованому народними депутатками міжфракційного об’єднання Верховної Ради України «Рівні можливості» - Марією Іоновою, Лілією Гриневич та Іриною Луценко. Захід було присвячено питанням ефективності механізмів забезпечення гендерної рівності в Україні з особливою увагою на місцевому рівні.

            Семінар, що відбувся у Харкові 19 лютого, окрім народних депутаток України зібрав представництво обласних державних адміністрацій, гендерних експерток з країн Балканського півострова та різних регіонів України, та таких міжнародних організацій як ОБСЄ, Бюро демократичних інститутів і прав людини, та Національного Демократичного Інституту.

            Центр підтримки сім’ї Сумського державного університету був представлений на семінарі як успішний приклад втілення гендерної політики на місцях. «Цей досвід переконливо доводить, що гендерна рівність може та має починатись з сім’ї. Зокрема, системна робота Сумського держуніверситету по підтримці сімей з дітьми, успішне функціонування кімнати для батьків з дітьми є  не лише прикладом соціально-відповідальної та гендерночутливої політики університету, але й підтвердженням можливості успішної реалізації таких підходів на місцях», - зауважила народна депутатка України Ірина Луценко.

            Сумський державний університет вже впродовж 8-и років займається гендерною проблематикою та відомий своєю фаховою командою експерток з гендерних питань. Реалізація цілої низки гендерно-орієнтованих проектів на сьогодні дозволила СумДУ стати координаційним центром Всеукраїнської мережі осередків гендерної освіти ВНЗ, виступати майданчиком для передачі досвіду зі створення у ВНЗ гендерночутливого середовища, надавати консультації з гендерних питань місцевій владі та всім зацікавленим.